گروه خبري : مقالات
تاريخ انتشار : 1395/02/21 - 18:34 كد :9
مراحل کار خراطی ظرف چوبی
مراحل کار خراطی ظرف چوبی

مراحل کار خراطی ظرف چوبی

 

ابتدا یک قطعه چهار تراش از گونه ی چوبی که مناسب ساخت ظرف چوبی باشد نظیر چوب گردو را انتخاب نموده ، سپس توسط ارّه آن را به صورت دایره برش داده و از یک پرگار برای مشخص کردن مرکز آن استفاده می نماییم . با توجه به مرکز یابی ، قطعه کار را بر روی ماشین خراطی نصب می کنیم . در این مرحله ، قطعه کار را با دست چرخانده تا مطمئن شویم که در هنگام چرخش ،‌ با قسمت هایی از دستگاه بر خورد نکند و قطعه کار به صورت صحیح و محکم در بین مرغک دستگاه نصب شده باشد .

ظروف آشپزخانه

سپس تکیه گاه ماشین خراطی را در فاصله حدود 5 میلیمتر از قظعه کار چوبی تنظیم کرده و سرعت ماشین خراطی را توسط اهرم سرعت ، متناسب با اندازه قطعه کار چوبی تعیین می کنیم . قبل از روشن کردن ماشین خراطی از دستکش ، کلاه و عینک حفاظتی استفاده کرده و توسط یک مغار قاشقی در زاویه 30 درجه در حالی که قطعه کار چوبی در حال چرخش است مغار را به آن نزدیک میکنیم تا تراشه های چوب را بردارد . در این حالت با حرکت دادن مغار به سمت چپ و راست ، کار تراشیدن را ادامه می دهیم تا به اندازه و شکل صحیح ظرف چوبی مورد نظر برسیم .

پس از این مرحله وقتی که شکل بیرونی ظرف چوبی به اتمام رسید آن را از  مرغک ماشین خراطی جدا کرده و جهت خالی کردن سطح داخلی آن ، ظرف چوبی را توسط سه نظام خراطی از یک طرف به دستگاه متصل می کنیم و توسط یک مغار قاشقی ، خراطی سطح داخلی ظرف چوبی را به اتمام می رسانیم ، سپس با استفاده از کاغذ سمباده ظرف را پرداخت نموده تا سطح کار کاملا صیقلی بدست آید . 

ظروف آشپزخانه

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به صنایع دستی ماناد می باشد.