گروه خبري : مقالات
تاريخ انتشار : 1395/01/27 - 17:47 كد :5
ویژگی های ظروف چوبی صنایع دستی ماناد
ویژگی های ظروف چوبی صنایع دستی ماناد

ویژگی های ظروف چوبی صنایع دستی ماناد

ظروف چوبی تولید شده در صنایع دستی ماناد در دیزاین منازل ، محل کار ، سرویس پذیرایی و آشپزخانه ها ، نظیر کاسه چوبی، آجیل خوری چوبی ، میوه خوری چوبی، کاسه سالاد چوبی ، سینی چوبی گرد، اردور خوری چوبی ، شیرینی خوری چوبی ، تخته چوبی سرو غذا و سایر ظروف چوبی دکوری و آشپز خانه ای دست ساز، ساخته شده از چوبهای جنگلی با نقوش بسیار زیبا و الهام گرفته از طبیعت‌، تلفیقی از هنر خراطی و ذهن خلاق است . برای ساخت این ظروف چوبی ، از چوبهای جنگلی خشک که رطوبت خود را از دست داده اند و کاملا خشک شده اند استفاده میشود . سپس توسط استاد کار و دستگاه خراطی به فرم دادن و تراشیدن سطوح داخل و خارج قطعه چوب پرداخته و شکل نهایی ظرف چوبی را ایجاد می کنیم .

ظروف آشپزخانه

 تمامی ظروف و کاسه های چوبی ماناد از چوبهای مرغوب و جنگلی ، بصورت یکپارچه ، بدون استفاده از چسباندن لایه های چوبی ، ساخته شده و این امر در مقایسه با ظروف و کاسه های چوبی وارداتی در بازار کشور ، یک ویژه گی ارزشمند است.

پس از خراطی ، جهت جلا دادن ظروف چوبی ، از روغن های 100٪ گیاهی و طبیعی ، بدون استفاده از مواد شیمیایی و کاملا بی ضرر برای انسان استفاده می شود. نوع رنگ در ظروف چوبی آشپزخانه ، بسیار مهم است ، چون علاوه بر حفظ محیط زیست ، امکان سرو غدا، فقط در ظروف چوبی میسر است که از روغنهای گیاهی و صد در صد طبیعی در جلا دادن آن استفاده شده باشد .

ظروف آشپزخانه

دربخش طراحی ،تلاش نموده ایم طرح های مدرن و نوین را با چوبهای جنگلی و نقوشی از طبیعت توسط هنر زیبای خراطی ترکیب کنیم . برای دیدن نمونه کارهای ظرفهای چوبی دست ساز در صنایع دستی ماناد به گالری سایت مراجعه کنید .

صنایع دستی ماناد

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به صنایع دستی ماناد می باشد.