گروه خبري : مقالات
تاريخ انتشار : 1395/02/24 - 21:03 كد :10
کیفیت ظروف چوبی
کیفیت ظروف چوبی

کیفیت ظروف چوبی

 

ظروف ساخته شده از چوب علاوه بر زیبای و جلوه ی هنری لمسی از طبیعت است . این ظروف از سالیان پیش تا کنون در ایران و سایر کشور ها توسط هنرمندان و پیشه وران صنایع دستی ساخته و رواج داشته است . 

ظروف آشپزخانه

ظروف چوبی در انواع زینتی و کاربردی ساخته می شود ، هر جند که هر دوی این ویژگی می تواند در یک ظرف طراحی شود . در ساخت این ظروف از چوب های مرغوب و مناسب هنر خراطی ساخته می شود ، این چوب ها غالبا چوب های جنگلی هستند که علاوه بر خوش کار بودن از استحکام و نقوش زیبایی برخوردارند ، به طور مثال چوب های گردو ، نارون ، چنار ، توت ، افرا و ...  در ساخت ظروف چوبی استفاده می شود . 

پارامتر کیفیت در ظرف چوبی صرفا در نوع چوب به کار رفته در ساخت آن خلاصه نمی شود ، کیفیت و نوع رنگ ظرف چوبی ، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که ظرف چوبی علاوه بر کاربرد های زینتی اغلب برای سرو مواد خوراکی در میزبانی ها بسیار استفاده می شود . از این رو رنگ به کار رفته در آنها امنیت لازم در برخورد با مواد خوراکی سرد و یا گرم را دارا باشد .

ظروف آشپزخانه

تمامی ظروف تولید شده توسط صنایع دستی ماناد ، توسط روغن های صد در صد گیاهی و خوراکی همچون روغن زیتون و گردو جلا داده شده است . در مطالب بعدی شما را با ظروف چوبی و پارامتر های کیفیت و ساخت آنها بیشتر آشنا می کنیم .

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به صنایع دستی ماناد می باشد.